Logo
Prezydent Duda dumny z Polski

18 lipca 2016 11:32

„Dumni z Polski” – w koszulce z takim napisem sfotografował się prezydent Andrzej Duda. Zdjęcie szybko obiegło media społecznościowe. „Szacunek, Panie Prezydencie!”, "Dobry wybór", "Jestem dumna z Polski i prezydenta" – komentują internauci. Ostatnie tygodnie to czas wielu sukcesów Polski i Polaków. Perfekcyjnie zorganizowany w Warszawie szczyt NATO, dobry występ naszych piłkarzy na Euro i triumf polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Europy – to tylko niektóre z wydarzeń napawających dumą.

Andrzej Duda nie pierwszy raz pojawia się w koszulce patriotycznej. W listopadzie ubiegłego roku prezydent został sfotografowany w polo z motywem polskiej flagi na piersi. Strój, który miał na sobie podczas podróży do na forum gospodarcze w Chinach, został szybko dostrzeżony przez internautów. Zdjęcie krążyło w sieci i było chętnie komentowane. To także dzięki gestowi prezydenta manifestowanie barw i symboli narodowych stało się jeszcze bardziej modne. Widać to na ulicach polskich miast – ubrania patriotyczne noszą zarówno młodzi ludzie, jak i przedstawiciele starszych pokoleń.

Koszulki „Dumni z Polski” stają się coraz bardziej popularne wśród znanych osób. Przed meczem z Ukrainą t-shirty z takim napisem założyli bracia Łukasz i Paweł Golcowie. Ich post na Facebooku spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów.  Na stronie www.dumnizpolski.pl można zobaczyć, że koszulki patriotyczne noszą także m.in. Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP, Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta, Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Przemysław Wipler, wiceprezes KORWiNa a także posłowie Adam Andruszkiewicz, Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak z Kukiz'15. Twórcy „Dumnych z Polski” tak charakteryzują przesłanie hasła:Świętujemy zwycięstwa, dumni z naszej historii. Nie mówimy o Ojczyźnie: „ten kraj”. Mówimy: „Polska to jest wielka rzecz!”.

 

/bb/

 

Źródło:www.dumnizpolski.pl