Logo
Prezydent Duda: Postawa Schetyny to "nie bo nie". Nie da się prowadzić negocjacji z takimi ludźmi

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

18 stycznia 2017 09:25

Prezydent Andrzej Duda był gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM, gdzie podzielił się opinią na temat kryzysu parlamentarnego. Według głowy państwa, kluczem do rozwiązania konfliktu jest postawa lidera Platformy Obywatelskiej - Grzegorza Schetyny.

"Opozycja to mówiła jeszcze zanim zostałem prezydentem. To retoryka jeszcze z kampanii wyborczej, kiedy oni się jeszcze nie spodziewali, że zostanę prezydentem. Oni tej retoryki po kampanii nie zmienili i chyba nie należało się tego spodziewać. Jakoś trzeba mnie atakować, taka jest ich rola. Są w trudnej sytuacji, natomiast fakty są następujące. Spotkałem się z politykami i opozycji i obozu rządzącego w czasie, kiedy Platforma sprokurowała konflikt sejmowy i okupację, ale tam nie było woli żadnego polubownego rozwiązania" –​ mówił prezydent.

"Chyba pan widzi, jaka jest postawa Grzegorza Schetyny. Nie bo nie. Nie da się prowadzić negocjacji z ludźmi, którzy stawiają sprawę na zasadzie „nie bo nie”. Jeżeli ktoś tak stawia sprawę i nawet nie szuka żadnej możliwości wyjścia z konstruktywną propozycją, to znaczy, że on nie chce prowadzić żadnych konstruktywnych rozmów. To on wtedy prowadzi rozmowy tylko dla pozoru" – podkreślał Andrzej Duda.

PJ
Źródło: RMF FM