Logo
Prezydent Kazachstanu z wizytą w Polsce. Duże korzyści finansowe dla naszego kraju

Fot. Youtube

23 sierpnia 2016 12:41

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew przyjechał w poniedziałek do Polski. W związku z wizytą podpisanych zostanie szereg umów gospodarczych: międzypaństwowych i między firmami.​

Prezydent Andrzej Duda wyraził w poniedziałek nadzieję na rozwój stosunków gospodarczych między Polską i Kazachstanem. Jak ocenił, podpisanie trzech umów międzyrządowych to ważne elementy na drodze do pogłębiania obustronnej współpracy gospodarczej. Prezydent nazwał wizytę Nazarbajewa "niezwykle ważną i znaczącą". Przypomniał, że ostatni raz na poziomie głów państw oficjalne spotkanie miało miejsce w 2007 roku. 

Ambasador Kazachstanu Ałtaj Abibułłajew poinformował, że zostaną podpisane umowy za ok. 1 mld dolarów. Dodał, że Polska jest naturalnym partnerem Kazachstanu, który otwiera drzwi na całą Unię Europejską. Nazarbajew wyraził nadzieję, że polski parlament ratyfikuje w najbliższym czasie umowę o wzmocnionym partnerstwie między Kazachstanem a UE. Prezydent Kazahstanu poinformował, że Kazachstan znosi obowiązek wizowy dla obywateli państw członkowskich Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w tym Polski.

Wcześniej prezydenci przyjęli deklarację o współpracy gospodarczej między Rzeczpospolitą Polską i Republiką Kazachstanu.

Natalia Wiślińska

Źródło: bankier.pl