Logo
Prezydent RP za obecnością Polski w UE

www.commons.wikimedia.pl

8 maja 2016 12:06

Podczas programu w Polsacie pt. "Prezydenci i premierzy" Prezydent RP, Andrzej Duda tłumacząc, dlaczego nie zjednoczył Polaków wokół swojego urzędu konstatował:, „Bo nie wszyscy chcą porozumienia i dialogu. Ja się staram mimo wszystko szukać tych punktów, które łączą. Święto 3 maja na pewno jest takim punktem. […] Mamy bohaterów narodowych, których szanujemy, czcimy. Nie wszyscy chcą porozumienia, co widać w wielu wypowiedziach. Wśród wartości, które powinny łączyć Polaków powinno znaleźć się także członkostwo Polski w Unii Europejskiej”.

Andrzej Duda skomentował również manifestacje Komitetu Obrony Demokracji:

 "Jak ktoś idzie w takiej demonstracji, ta demonstracja idzie spokojnie, nikt jej nie przeszkadza, i mówi, że nie ma demokracji. To bardzo specyficzna sytuacja, w tych marszach idą politycy, którzy doprowadzili do tej sytuacji".

Prezydent zaapelował do tonowania wypowiedzi i szukania rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego "Na drodze rozwiązań ustawodawczych. Wypowiedzi pana prezesa Rzeplińskiego pogłębiają i zaogniają spór, w tym cały problem. Mamy bardzo dobra sytuacje gospodarcza w tej chwili, powinniśmy mieć wszystkie ratingi na bardzo wysokim poziomie. Tylko robi się nam szkodliwą robotę po to, żeby budować fałszywy obraz sytuacji w Polsce. Że tutaj rzekomo naruszana jest demokracja, że dzieje się szkoda obywatelom. To oczywista nieprawda".

paw

Źródło: www.kresy.pl