Logo
Próba zamordowania twórcy WikiLeaks?

22 sierpnia 2016 13:26

Nieznany mężczyzna wszedł na ambasadę Ekwadoru w Londynie, gdzie ukrywa się Julian Assange - twórca WikiLeaks. Bliżej nieokreślony intruz uciekł zaraz po tym jak próbowały go zatrzymać służby bezpieczeństwa. Internauci twierdzą, że była to próba zabójstwa.

O nocnym zdarzeniu za pośrednictwem Twittera poinformował sam Assange. Chociaż nie są znane motywy sprawcy zamieszania, internauci nie mają wątpliwości, że ma to związek z działalnością Assange'a. Pojawiają się również komentarze łączace zdarzenie z Hillary Clinton, której wizerunek ostatnio mocno ucierpiał w związku z kolejnymi przeciekami ujawnianymi przez WikiLeaks.

Sam Assange zapowiedział, że "nie będzie miał oporów przez zaskoczeniem amerykańskich wyborców"  i ujawni jeszcze wiele kompromitujących materiałów.

Twórca WikiLeaks - portalu ujawniającego kompromitujące dla rządów na całym świecie informacje - ukrywa się w ambasadzie Ekwadoru od 2012 roku. Jego ekstradycji domagają się Stany Zjednoczone, przesłuchać chce go również szwedzka policja - ciąży na nim zarzut molestowania seksualnego.

PS