Logo
Prof. Zoll o transparencie Legii: prokuratura powinna wszcząć śledztwo

prostozmostu.net

9 maja 2016 10:59

 

Środkowisku "Gazety Wyborczej" nie spodobał się niedzielny transparent, który kibice Legii Warszawa wywiesili w czasie meczu z Piastem Gliwice.

"KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" - niedzielny transparent Legionistów nawiązywał do medialnej manipulacji środowisk lewicowych związanej z rzekomymi gwizdami kibiców na prezydenta Andrzeja Dudę podczas finału Pucharu Polski.

Zdaniem Andrzeja Zolla, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego kibice Legii w obronie prezydenta poszli o krok za daleko. Zoll wyraża ubolewanie nad poziomem agresji w Polsce. W jego ocenie agresywne zachowania radykalnej młodzieży przekraczające tolerowane granice zaczynają być bardzo niebezpieczne.

Ten transparent to mowa nienawiści, która powinna być ścigana i karana -stwierdza Zoll.

Według niego transparent kwalifikuje się pod artykuł 256 kk.( propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu ) a sprawą powinna zająć się prokuratura. Zresztą, jak przekonuje Zoll każda osoba urażona treścią transparentu może żłożyć stosowne zawiadomienie do prokuratury, choć może zostać ono odrzucone ze względu na obecne, pisowskie upolitycznienie prokuratury.

Tego typu transparenty są ścigane przez międzynarodowe władze piłkarskie. Legia powinna być ukarana za dopuszczenie do tego, że wniesiono go na stadion choć prezes PiS powiedział, że nie będzie walczył z mową nienawiści - podsumował Zoll.

C.

 

za:gw