Logo
Prokuratura przesłucha ministrów PO w związku z podpaleniem budki podczas Marszu Niepodległości

flickr.com

15 listopada 2016 09:13

Wraca sprawa podpalenia budki wartowniczej podczas Marszu Niepodległości w 2013 r. Prokuratorzy z Suwałk przesłuchają ministrów Elżbietę Bieńkowską i Bartłomieja Sienkiewicza oraz szefa CBA, Pawła Wojtunika.

Podczas afery taśmowej światło dzienne ujrzały nagrania, na których Wojtunik twierdził, że podpalenie budki zlecił sam ówczesny minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz. Fragment zapisu rozmowy z Elżbietą Bieńkowską brzmi tak:

Wojtunik:
Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką… wiesz z takiego…
Bieńkowska: 
Taką koncepcję, tak, tak.
Wojtunik:
Z takiego zarządzania ręcznego są same problemy. Tym bardziej dla ministra, który nie ma takich uprawnień, on nie ma uprawnień.

Po ujawnieniu nagrań, śledczy z Warszaw wszczęli postępowanie, jednak szybko zostało ono umorzone. Tym razem sprawą zajmie się prokuratura suwalska.

Obecnie zarówno Wojtunik, jak i Bieńkowska przebywają za granicą, dlatego przesłuchania będą odbywały się korespondencyjnie. Sprawa ma przyśpieszyć w styczniu następnego roku.

 

źródło: wspolczesna.pl

N.