Logo
Przed tą kobietą drży ISIS, milion dolarów nagrody za głowę Dunki!

19 grudnia 2016 22:39

Joanna Palani to postrach islamistów spod znaku IS. 23-letnia Dunka, pośród Kurdów stała się symbolem kobiecego oporu. Co ciekawe... w Danii grozi jej za to więzienie.

Joanna Palani to 23-letnie obywatelka Danii. W 2014 roku wyjechała z Europy i dołączyła do Kurdów, by walczyć z Państwem Islamskim w Iraku jak i Syrii. Jej heroiczna postawa i poświęcenie szybko zyskały rozgłos, teraz stanowi wzór kobiecego oporu. Palani ma Irańsko-kurdyjskie korzenie.

W szeregach Peszmergów, czyli bojowników kurdyjskich, którzy z powodzeniem przeciwstawiają się IS, walczy wiele kobiet. Pośród islamistów krążą legendy, że śmierć z ręki kobiety zamyka drogę do raju, choć nie jest do końca prawdą. To ponoć tylko pogłoski, jednak nie zmienia to faktu, że ISIS nie przepada za uzbrojonymi kobietami, zwłaszcza takimi jak Joanna Palani.

Dunka z dumą twierdzi, że "żołnierzy ISIS bardzo łatwo się zabija”. Jej zdjęcia w mundurze są bardzo popularne wśród kurdyjskich bojowników, krążą także na lokalnych portalach społecznościowych. Joannę Palani znajdą wszyscy bojownicy, a obecność Dunki motywuje ich do działania. Nic dziwnego dlaczego jest solą w oku IS, które wyznaczyło milion dolarów jako nagrodę za jej uśmiercenie. To jednak nie koniec sensacji...  

Joanna Palani trafiła do aresztu w Kopenhadze na mocy przepisów, które zabraniają Duńczykom walczyć w zagranicznych siłach zbrojnych. Prawo to miało być początkowo wymierzone w obywateli dołączających do ISIS. Jej prawnik nie kryje oburzenia i twierdzi, że te zarzuty są absurdalne. Sama poszkodowana mówi: „Jak mogę być zagrożeniem dla Danii i innych krajów, skoro byłam żołnierzem armii, którą Dania szkoli i wspiera w walce z tzw. Państwem Islamskim?”.

Palani grożą 2 lata więzienia. 

źródło: bankier.pl
BS