Logo
Przerażony Komorowski w TVN: To towarzystwo bierze się za nas wszystkich

fot. Flickr

2 lutego 2017 11:46

Bronisław Komorowski był gościem Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po faktach" na antenie TVN24. Były prezydent przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość "bierze się za nas wszystkich, za normalność Polski".

"To towarzystwo bierze się za nas wszystkich, za normalność Polski. To jakiś pogłębiający się chaos i potrzeba ciągłego rozbijania różnych struktur ważnych z punktu widzenia funkcjonowania państwa demokratycznego. To, co może się zdarzyć w wymiarze sprawiedliwości, to zagrożenie dla fundamentów demokracji" – mówił Komorowski w "Faktach po faktach".

"W systemie komunistycznym, w systemie totalitarnym, zawsze zaczynało się od upolitycznienia sądów. Wtedy z obywatelami można było zrobić wszystko. Dzisiaj może część obywateli narzeka na opieszałość sądów, ale w przyszłości będziemy po prostu poddawani zabiegom rozstrzygania sprawa ludzkich, obywatelskich przez sądy politycznie motywowane i politycznie sterowane, partyjnie sterowane. To naprawdę perspektywa dramatyczna" – mówił Bronisław Komorowski.

PJ
Źródło: TVN24