Logo
Przygotował fenomenalny, wstrząsający film dla stacji ZDF! Tak polscy internauci odkłamują historię! [WIDEO]

fot. samolyk.pl

24 stycznia 2017 11:55

Pisarz Tomasz Samołyk przygotował fenomenalny, wstrząsający film, który ma pomóc stacji ZDF wywiązać się z wyroku sądu. Niemiecka stacja przegrała proces z byłym więźniem KL Auschwitz Birkenau Karolem Tenderą, który zdecydowanie protestował przeciwko użyciu w zapowiedzi filmu dokumentalnego sformułowania "polskie obozy zagłady".

Sprawa przeprosin stała się głośna dzięki ogromnemu zaangażowaniu internautów, których do akcji #GermanDeathCamps zachęcił portal Żelazna Logika, prowadzący również znany profil społecznościowy na Facebooku. Fantastyczna, spontaniczna akcja edukacyjna trafiła także do mediów. Na fali sprzeciwu wobec działań stacji ZDF powstał także kilkuminutowy film przygotowany przez młodego, polskiego pisarza.

"Niemiecka publiczna telewizja ZDF "ociąga się" z opublikowaniem godnych, właściwych i zgodnych z sądowym wyrokiem przeprosin za "polskie obozy śmierci". W związku z tym postanowiłem ją wyręczyć i należycie przeprosić Pana Karola Tenderę. Niniejsze gotowe do publikacji przeprosiny przesłałem już do redakcji ZDF. Ich treść oraz inne szczegóły sprawy w filmie" – napisał Samołyk na Facebooku.

PJ
Źródło: samolyk.pl