Logo
Przyszła premier Wielkiej Brytanii: Brexit będzie sukcesem

Theresa May, Fot.: wikipedia.org

11 lipca 2016 23:02

Po odrzuceniu przez Davida Camerona petycji o kolejne referendum w sprawie obecności Zjednoczonego Królestwa w Wielkiej Brytanii, a także wyborze na przewodniczącą partii konserwatywnej minister spraw wewnętrznych Theresy May, jednej z największych zwolenniczek wyjścia z UE, która została wskazana także na następczynię Camerona, wydaje się, że Brexit jest przesądzony.

Zmiany polityczne w UK potoczyły się bardzo szybko. Początkowo Cameron deklarował, że pozostanie premierem niezależnie od wyniku referendum. Później miał pozostać na stanowisku do jesieni. Jednak ostatecznie we wtorek na ręce królowej Elżbiety II złoży dymisję. W środę zostanie zaprzysiężona nowa premier.

W poniedziałek minister energii Andrei Leadsom, opowiadająca się przezd referendum za pozostaniem w UE, wycofała się z rywalizacji o stanowisko przywódcy torysów i o fotel szefa rządu. May pozostała więc jedynym kandydatem.

Przyszła premier po potwierdzeniu nominacji na lidera torysów, mówiła przed siedzibą brytyjskiego parlamentu o konieczności silnego, sprawdzonego przywództwa politycznego, które będzie potrzebne, aby przeprowadzić nas przez niepewne czasy. Brexit to Brexit - i uczynimy z niego sukces. Według niej, podzielony kampanią referendalną na 2 obozy kraj potrzebuje zjednoczenia i pozytywnej wizji rozwoju.

 

Źródło: dziennik.pl

DZ