Logo
Przyszły ambasador USA przy Unii Europejskiej porównuje ją do Związku Radzieckiego! [WIDEO]

28 stycznia 2017 10:24

Donald Trump wyznaczył wstępnie przyszłego ambasadora Stanów Zjednoczonych przy Unii Europejskiej. Theodore Roosvelt Maloch, który kandyduje na to stanowisko, otwarcie wyraża swoje eurosceptyczne poglądy, a ostatnio wprost porównał Wspólnotę do Związku Radzieckiego.

To może być kolejnym śmiałym posunięciem nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Maloch jest typowany na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych przy Unii Europejskiej. To bardzo ważne stanowisko z punktu widzenia relacji między Waszyngtonem a Brukselą. Okazuje się, że kandydat Donalda Trumpa ma, delikatnie mówiąc, eurosceptyczne poglądy.

Roosvelt Maloch stwierdził, że Unia jest podobna do Związku Radzieckiego i również potrzebuje poskromienia. – W mojej wcześniejszej karierze miałem placówki dyplomatyczne, w których pomagałem utrzeć nosa Związkowi Radzieckiemu, więc może to jest inna Unia, która potrzebuje poskromienia – powiedział.

Taka wypowiedź spotkała się już z licznymi komentarzami. Garry Kasparov zasiadający w HRF (Human Rights Foundation) napisał na Twitterze, że „Unia Europejska ma wiele problemów, ale nie jest to imperium zła”.

 

 

źródło: wmeritum.pl
BS