Logo
PSL chce RBN w sprawie Caracali i CETA

fot. Wikimedia Commons

12 października 2016 19:05

Lider Polkskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz, zaapelował w Sejmie do prezydenta o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Spotkanie miałoby dotyczyć umowy CETA oraz kwestii kontraktu na Caracale.

"Prosimy o pilne zwołanie rady bezpieczeństwa, ponieważ są przynajmniej dwie kwestie, które trzeba poruszyć. Pierwsza dotyczy sił zbrojnych, modernizacji armii, zamieszania, jakie obserwujemy w sprawie zakupu śmigłowców. Prezydent jako sił zbrojnych powinien zabrać głos, powinien powiedzieć, jakie jest jego zdanie i powinien przedyskutować z formacjami politycznymi obecną sytuację" - mówił Kosiniak-Kamysz.

"Druga sprawa to umowa o wolnym handlu z Kanadą. Prezydent jest nie tylko zwierzchnikiem sił zbrojnych, ale także reprezentantem państwa na zewnątrz. Te najważniejsze uprawnienia prezydenta dotyczą właśnie spraw międzynarodowych. I właśnie w tej sprawie RBN powinna mieć swoje stanowisko i wypracować najlepsze możliwe dla Polski stanowiska, które będzie można przedstawiać na arenie międzynarodowej" - apelował.

PJ
Źródło: TVP Info