Logo
PSL wycofuje się z batalii? "Zamiast robić szoł zastanówmy się jak wyjść z kryzysu"

fot. Wikimedia Commons

20 grudnia 2016 20:05

Wszystko wskazuje na to, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie chce dalej eskalować sporu wokół kryzysu parlamentarnego. W tej sprawie wypowiedział się na Twitterze rzecznik klubu Jakub Stefaniak. To odpowiedź ludowców na apel Ryszarda Petru, który chciał, żeby PSL "nie wywieszało białej flagi".

"Dlaczego Sejm jest zmilitaryzowany i otoczony policją? Atmosfera jak za czasów stanu wojennego. Boją się, odgradzają się o ludzi. To jest przeciwko demokracji i Polakom. Zarówno N i PO trwamy w proteście, w parlamencie. Nie odpuścimy. Apeluję do PSL o rozsądek, o nie wywieszanie białej flagi. Zaproszenie mediów do sejmu to nie ustępstwo tylko normalność, to nie ustępstwa. Tak długo jak ustawa budżetowa nie zostanie przegłosowana będziemy protestować. Będziemy koordynować nasze działania w parlamencie z PO. Bo w jakimś momencie PiS zmieni konstytucję. Bo mogą nam ustrój zmienić" - mówił dziś przed Sejmem Ryszard Petru.

".@RyszardPetru zamiast robić medialne "szoł" zastanówmy się razem jak wyjść z kryzysu i zmusić PiS do legalnego głosowania nad budżetem" - odpowiedział rzecznik prasowy PSL.

PJ
Źródło: Twitter