Logo
Putin: Europa jest bez przyszłości [WIDEO]

fot. Wikimedia Commons

3 listopada 2016 16:46

Władimir Putin na posiedzeniu rosyjskiego Komtitetu do Spraw Różnorodności Etnicznej powiedział, że Europejczycy "nie mają przyszłości". Słowa te padły w kontekście kryzysu migracyjnego, który trapi Stary Kontynent.

Prezydent Federacji Rosyjskiej zaznaczył, że jego kraj "skutecznie walczy z terroryzmem i ekstremizmem". Przy okazji dodał, żeby nie wzorować się na "doświadczeniu z Europy" w kwestiach polityki migracyjnej.

"Migrant zgwałcił dziecko w jednym z europejskich państw. Sąd nie uznał go za winnego, powołując się na dwie przesłanki: napastnik nie zna języka w kraju, w którym doszło do przestępstwa, przez co nie mógł zrozumieć chłopca - podkreślam, chłopca - który nie chciał zostać zgwałcony" - mówił Putin.

"Nie mogę pojąć, co oni [Europejczycy - red.] w mają w głowach" - powiedział i zaraz dodał: "To skutek zaniku tożsamości narodowej".

"Społeczeństwo, które nie potrafi obronić swoich dzieci, nie ma przyszłości" - podsumował prezydent Rosji. 

"My natomiast mamy 1000-letnie doświadczenie w formowaniu społeczeństwa multikulturalnego i lepiej rozumiemy problemy, które w związku z tym powstają" - zakończył. 

N.