Logo
"PZPR-owiec Piotrowicz szarpie się o TK z PZPR-owcem Rzeplińskim, a pokazuje to w TV PZPR-owiec Czabański"

fot. flickr.com

15 grudnia 2016 11:20

Nie wiem, jak określić tę sytuację, gdzie PZPR-owiec Piotrowicz szarpie się o TK z PZPR-owcem Rzeplińskim, pokazuje to w telewizji tzw. publicznej PZPR-owiec Czabański. PZPR-owiec Śledzińska-Katarasińska z PZPR-owcem Święcickim krzyczą „Przecz z komuną”. To dom wariatów. To efekt braku dekomunizacji i fatalny skutek grubej kreski Mazowieckiego – mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem w "Porannej rozmowie" radia RMF.

"To jest dom wariatów. Ale to jest oczywiście efekt braku dekomunizacji w Polsce. To jest ten fatalny skutek grubej kreski Mazowieckiego".

Lider Kukiz'15 był pytany także o odebranie stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi. "Nigdy nie jest za późno. Pewne sprawy się nie przedawniają" - mówił. Dodał, że w tym kontekście należy pamiętać o ofiarach stanu wojennego. Jego zdaniem takie działania to nie "zemsta", ale "elementarne poczucie resztek sprawiedliwości". "Zresztą i tak uważam, że zostali bardzo delikatnie potraktowani".

Polityk przyznał, że odbieranie emerytur byłym esbekom jest słuszne, ale pod warunkiem, że zostali zweryfikowani. Kukiz podkreślił, że jednostkowe przypadki, czy dana weryfikacja była prawdziwa, powinien sprawdzać IPN.

 

źródło: rmf24.pl

N.