Logo
Ranking najlepszych polskich uczelni

wykop.pl

8 czerwca 2016 09:01

 

Zgodnie z wynikami XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 na pierwszym miejscu niezmiennie utrzymuje się Uniwersytet Warszawski. Kolejne miejsca w czołówce zajmują Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ranking przygotowywany przez Fundację Edukacyjną  „Perspektywy”, pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera obejmuje swoim zasięgiem 315 uczelni zarówno państwowych jak i tych niepublicznych. Na pierwszym miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski, który we wskaźniku rankingowym zdobył 100%, drugie zaś miejsce zajał Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem 98,2 %. Podium zamknął poznański UAM, który zdobył 82,3%.

Dalsze miejsce należą do: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Górniczo-Hutniczejw  Krakowie. Wcale nie gorzej wypadły również Uniwersytet Wrocławski, Warszawski Uniwersytet Medyczny,Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, które zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce.

Tytuł najlepszej polskiej uczelni ekonomicznej wywalczyła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaś rolniczej Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Tymczasem, wśród uczelni niepublicznych prym wiedzie Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet SWPS a na trzecim Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie.

C.

 

za:rmf24