Logo
"Ręce precz od Polski"! Jarosław Iwaszkiewicz (KORWiN) o Unii Europejskiej [WIDEO]

fot. youtube.com

13 września 2016 20:12

"Po raz kolejny Parlament Europejski zbiera się, by ingerować w legalnie wybrany rząd i suwerenne, stabilne państwo europejskie. My Polacy nie potrzebujemy rad tej Izby, nie potrzebujemy waszych uwag i waszych przemów. My Polacy, potrafimy rządzić się sami " - mówił podczas debaty w Bruksesli Jarowsław Iwaszkiewicz, europoseł partii KORWiN.

Dzisiaj Parlament Europejski debatował "o sytuacji w Polsce". Dyskusja dotyczyła przede wszystkim przestrzegania prawa przez obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

"Nie macie jednak, panie i panowie, odwagi, by zareagować na realne wyzwania stojące przed Europą" - kontynuował europoseł.

"Kiedy policja jest bezradna wobec szwadronów islamskich terrorystów; kiedy inne kraje Unii walczą z widmem bankructwa; kiedy państwa europejskie upadają pod zalewem milionów nielegalnych uchodźców - ta Izba zamierza dyskutować o Trybunale Konstytucyjnym, o przestrzeganiu Karty Praw Podstawowych, której Polska nie podpisała!" - wypominał eurokratom Iwaszkiewicz.

"Otóż odpowiadam na wszystkie pytania - ręce przecz od Polski! Cała ta debata jest brutalnym atakiem na moją ojczyznę. Każdy w tej Izbie, kto ma choć minimum poczucia przyzwoitości, wstydziłby zabierać głos, żeby pouczać moje państwo i mój naród. My Polacy nie potrzebujemy rad tej Izby, nie potrzeubjemy waszych uwag i waszych przemów. My Polacy, potrafimy rządzić się sami".

"To wy możecie uczyć sięz naszej polskiej historii, jak się walczy o wolność i suwereność, honor i solidarność. Nasza unia polsko-litewska trwała ponad 400 lat, wasza nie przetrwa nawet 70. To nie Polska jest problemem dla rozwoju Europy, ale błędna i szkodliwa polityka obecnych elit na czele z panią Merkel i panem Hollande. Europa musi się przebudzić" - zakończył przemówienie europoseł KORWiNa.

źródło: youtube.com

N.