Logo
Robert Winnicki nie jest już przewodniczącym Zespołu Narodowo-Demokratycznego

22 lipca 2016 14:21

Robert Winnicki został dzisiaj odwołany z funkcji przewodniczącego parlamentarnego Zespołu Narodowo-Demokratycznego. Na stanowisku tym zastąpiłka go posłanka KUKIZ'15 Anna Siarkowska. Odwołanie wyraźnie potwierdza zmianę sił jaka ma miejsce od kilku miesięcy, a która jest konsekwencją odejścia z Ruchu Narodowego grupy posłów.

W skład Narodowo-Demokratycznego Zespołu Parlamentarnego zespołu wchodzi 17 posłów i 1 senator z klubów KUKIZ'15 oraz PiS a także parlamentarzyści niezależni. Nowa przewodnicząca, Anna Siarkowska w przeszłości związana była z Młodzieżą Wszechpolską, aktualnie kojarzona jest z frakcją Republikanów klubu KUKIZ'15.

Odwołanie Winnickiego, prezesa RN z funkcji przewodniczącego zespołu to kolejny dowód na osłabienie pozycji jego samego, jak i środowiska RN. Przypomnijmy, że z formacji tej odeszło 4 posłów: Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Tomasz Rzymkowski i prezes UPR, Bartosz Józwiak, którzy wspólnie z Rafałem Ziemkiewiczem  oraz innymi posłami Markiem Jakubiakiem, Pawłem Grabowskim oraz Krzysztofem Sitarskim budują aktualnie stowarzyszenie Endecja.pl (więcej o ich działalności m.in. tutaj: http://prostozmostu.net/news/endecja-pokazuje-sile-w-warszawie.).

 

/bb/

Źródło: inf. własna