Logo
Rodziny ofiar malezyjskiego samolotu chcą odszkodowań od Rosji!

www.commons.wikimedia.pl

21 maja 2016 22:35

Malezyjski boeing, został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą w 2014r. Rodziny ofiar tej katastrofy wystąpiły do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka o odszkodowanie od Prezydenta Rosji, Władimira Putina. Poinformowały dziś międzynarodowe media.

Media podają, że każda z rodzin domaga się po 10 mln dolarów australijskich.

Dziennik "Sydney Morning Herald" donosi, że: „9 maja australijska kancelaria prawna LHD Lawyers złożyła dokumenty w tej sprawie w ETPCz w imieniu 33 bliskich ofiar - ośmiu, które pochodziły z Australii, jednej z Nowej Zelandii i pozostałych z Malezji”.

Boeing 777, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, rozbił się na Ukrainie 17 lipca 2014 roku. Wówczas zginęło 298 osób, 193 obywateli Holandii, 43  Malezji, 27 Australii.

W październiku 2015 roku opublikowano raport holenderskiego urzędu ds. bezpieczeństwa (OVV) z którego wynika, że: „Maszyna została zestrzelona pociskiem ziemia-powietrze Buk wyprodukowanym w Rosji. OVV nie wyjaśnił jednak, kto wystrzelił rakietę”.

Pozew opiera się na założeniu, że zostało naruszone prawo pasażerów do życia. Portal informacyjny „News.com.au” podaje, że Rosja chciała ukryć, że miała cokolwiek wspólnego ze zdarzeniem.

Pozew wobec Rosji i jej prezydenta liczy 3,5 tysiąca stron.

paw

Źródło:  www.onet.pl