Logo
Rokita: PiS jest najbardziej nieudolną partią, która istniała w historii tego kraju

fot. Wikimedia Commons

14 października 2016 17:20

Jan Rokita w rozmowie z Onet.pl przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej nieudolną partią, która istniała w historii tego kraju. Były polityk Platformy Obywatelskiej a obecnie komentator TVN24 Biznes i Świat podkreślał, że zwycięstwo wyborcze partia Jarosława Kaczyńskiego może zawdzięczać wyłącznie rządom Donalda Tuska.

"PiS jest najbardziej nieudolną partią, która istniała w historii tego kraju. Już Unia Demokratyczna była znacznie bardziej udolna od PiS-u. Po ośmiu latach rządów Tuska, które zaczęły budzić wściekłość i nienawiść każdy, kto konsekwentnie delegitymizowałby ten rząd objąłby władzę. Nie jest to żadna zasługa PiS" – ocenił były polityk Platformy Obywatelskiej.

"Osiem lat rządów wywołało efekt bardzo daleko idącej woli zmiany w społeczeństwie. Jarosław Kaczyński był bardzo twardy w jej postulowaniu, w związku z czym musiał wygrać te wybory. Każdy na miejscu PiS by je wygrał. Gdyby byli skuteczniejsi wygraliby już wybory prezydenckie w 2010 roku" – przekonywał Jan Rokita.

PJ
Źródło: Onet.pl