Logo
Rosja odpowiedzialna za zbrodnie wojenne? Ostra wypowiedź jednego z europejskich polityków

25 września 2016 19:45

Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson w programie BBC w mocnych słowach skomentował zaangażowanie Rosjan w konflikt syryjski. Rosja winna jest przedłużania tej wojny i tego, że stała się ona bardziej potworna – powiedział Johnson w programie telewizyjnym znanego dziennikarza Andrew Marra. 

Brytyjski minister odniósł się do ostrzelania przez lotnictwo w poniedziałek wieczorem 18 ciężarówek jadących w konwoju z pomocą humanitarną ONZ i Syryjskiego Arabskiego Czerwonego Półksiężyca (SARC) dla prowincji Aleppo. Zginęło wówczas około 20 osób, a część ładunku została zniszczona. W następstwie ataku ONZ zawiesiła wszystkie konwoje z pomocą humanitarną dla Syrii, a Czerwony Krzyż - pomoc dla czterech miast do czasu, gdy jego pracownikom zostanie przywrócone bezpieczeństwo.

Rosja jest odpowiedzialna za przedłużanie wojny w Syrii i być może za zbrodnie wojenne, jeśli to rosyjskie lotnictwo dokonało ostrzału konwoju z pomocą humanitarną – powiedział szef brytyjskiej dyplomacji. USA oskarżyły o to bombardowanie rosyjskie siły powietrzne. Moskwa kategorycznie zaprzecza takim twierdzeniom.

NW

Źródło: TVP Info