Logo
Rosyjski polityk o kibicach w Marsylii: zuchy, tak trzymać!

wpolityce.pl

15 czerwca 2016 09:16

 

Wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy, Igor Lebiediew pochwalił na Twitterze rosyjskich kibiców, którzy wdają się w bójki z Anglikami na ulicach Marsylii.

Zdaniem niektórych rosyjskich polityków, w tym wiceprzewodniczącego Dumy a także członka rosyjskiego związku piłki nożnej, Igora Lebiediewa zachowanie rosyjskich kibiców nie jest niczym przerażającym.

Nie widzę nic strasznego w bójce kibiców. Jest wręcz przeciwnie. Nasze chłopaki to zuchy. Tak trzymać!  Chłopcy bronili honoru kraju i nie dali Anglikom zbezcześcić ich ojczyzny. Powinniśmy ich zrozumieć i przebaczyć – napisał na Twitterze rosyjski polityk.

W podobnym tonie wypowiedział się również rosyjski minister sportu, Witalij Mutko. Polityk przyznał co prawda, że spodziewa się kary od UEFA, ale wobec własnych kibiców był niezwykle wyrozumiały winą za starcia obarczając nieprzygotowanych do Euro Francuzów i pijanych Anglików.

Tymczasem, w Marsylii odbył się pierwszy proces uczestników burd, do których doszło po sobotnim meczu Rosja-Anglia. Przed sądem stanęli jednak tylko Anglicy. Francuskim służbom nie udało się złapać żadnego ze 150 Rosjan biorących udział w bójkach.

C.

 

za:tvp.info