Logo
Ryanair planuje wprowadzenie bezpłatnych lotów w ciągu najbliższej dekady!

24 listopada 2016 10:56

Nadchodzą piękne czasy. Szef tanich linii lotniczych Ryanair Michel O'Leary zapowiada znacznie obniżenie cen, a nawet wprowadzenie darmowych przelotów w ciągu najbliższej dekady. Jest to możliwe dzięki rosnącym zyskom z oferowanych usług pobocznych.

Deklaracja darmowych przelotów padła podczas konferencji Stowarzyszenia Operatorów Lotniczych. O'Leary twierdzi, że bezpłatne latanie to kwestia jednej dekady. 

Co więcej, firmy wciąż będą generowały zyski. Jest to możliwe dzięki rosnącym przychodom z usług towarzyszących, takich jak posiłki na lotnisku i w samolocie, zakupy w strefie bezcłowej czy wynajem samochodów. O'Leary przyznaje, że jego Ryanair wciąż otrzymuje coraz atrakcyjniejsze oferty ze strony lotnisk. To kluczowe dla wprowadzenia bezpłatnych przelotów i stałego obniżenia cen biletów. Linie lotnicze powinny dzielić zyski z lotniskami, które będą zarabiać na znacznie zwiększonym ruchu pasażerów.  

Ryanair szacuje, że do końca roku obsłuży 119 milionów pasażerów. Do roku 2024 ta liczba ma wzrosnąć nawet do 200 milionów. Latanie staje się coraz popularniejsze, a tanie linie lotnicze wciąż pozyskują nowych klientów. Warto nadmienić, że już teraz 1/4 zysków Ryanair'a pochodzi z usług dodatkowych, takich jak wynajem samochodów czy zakupy na pokładzie. 

źródło: innpoland.pl
BS