Logo
Ryszard Petru chce, by Polska była członkiem strefy euro

fot. Paweł Jaworski

30 czerwca 2016 15:12

Lider partii Nowoczesna w programie Moniki Olejnik stwierdził, że jego zdaniem "musimy rozpocząć debatę, jak wchodzić do strefy euro, bo wokół tego będzie dokonywać się integracja. Nie możemy zostać na marginesie z Węgrami".

W programie "Kropka nad i", z ust Ryszarda Petru padły także opinie, dotyczące Polski jako "najbardziej eurosceptycznego kraju w Unii Europejskiej". Wizja lidera Nowoczesnej nie pokrywa się z faktami, ponieważ zdecydowana większość Polaków opowiada się za pozostaniem w ramach Unii Europejskiej. W ostatnim sondażu dla TNS, przeprowadzonym już po Brexicie, aż 81% respondentów wypowiadało się pozytywnie o UE.

Ryszard Petru poruszył także temat euro w Polsce.

"Musimy rozpocząć debatę, jak wchodzić do strefy euro, bo wokół tego będzie dokonywać sięintegracja. Nie możemy zostać na marginesie z Węgrami [...] Polska musi dać jednoznaczny sygnał, że chce zostać w Unii Europejskiej. Polska nie może być zepchnięta do kraju trzeciej kategorii w Unii Europejskiej, a tak się dzieje przez eurosceptyczną politykę rządu" - przekonywał. 

 

Paweł Jaworski
Źródło: TVN24 / fot. Paweł Jaworski