Logo
Ryszard Petru chce zostać premierem Polski

23 sierpnia 2016 20:18

Słynący z licznych wpadek, lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że w przyszłości będzie się ubiegał o stanowisko premiera polskiego rządu.

"Po wygranych wyborach parlamentarnych Nowoczesnej z PiS i przy wariancie np. 10 proc. dla PO moim celem jest stanowisko premiera. Wtedy będziemy szukać dobrego kandydata na prezydenta. Ale też nie wykluczam innych rozwiązań przy zjednoczeniu się opozycji" – snuje swoje plany Petru.

Na dodatek swoje powodzenie argumentuje tym, że jego zdaniem słabnie pozycja PiS, który w następstwie swoich projektów będzie musiał podwyższyć podatki. "W przyszłym roku nie będzie na 500+ środków. Kilka miliardów złotych z podatku handlowego i podatku bankowego nie starczy na jego sfinansowanie. Średnio i lepiej zarabiający będą musieli finansować 500+ i wciąż będzie brakowało pieniędzy. PiS nie będzie miał wyjścia i będzie musiał podnieść podatki. Tylko inaczej to nazwą. Nieoficjalnie mówi się o podwyżce podatków dla wszystkich zarabiających powyżej średniej"– stwierdza polityk.

źródło: parezja.pl

PS