Logo
Ryszard Petru na marszu KOD: "Niesamowity widok, biało-czerwone europejskie flagi"

fot. Paweł Jaworski

11 listopada 2016 17:31

Były prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, Ewa Kopcz, Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann, Michał Kamiński, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Tomasz Siemoniak, Mateusz Kijowski oraz Ryszard Petru - wzięli udział w marszu Komitetu Obrony Demokracji zorganizowanym z okazji przypadającego dziś Narodowego Święta Niepodległości. 

"Dlatego dzisiaj, idąc marszem przez ulice Warszawy, idziemy razem, podkreślając nasz wielki emocjonalny związek z niepodległą Rzeczpospolitą i z tymi, którzy dwukrotnie o tę niepodległość się bili albo zabiegali. Że jednocześnie idziemy pełni zatroskania o to, czy drugi fundament naszej egzystencji narodowej, jakim jest demokracja, nie jest zagrożony w sposób bardzo poważny. Nie ma demokracji bez niepodległości. Nie ma niepodległości trwałej bez demokracji" – mówił w przemówieniu były prezydent Bronisław Komorowski.

"Podnieśmy biało-czerwone flagi, bo to nasze święto jest, zamachajmy nimi. Proszę państwa, to niesamowity widok, biało-czerwone europejskie flagi, uśmiechnięci ludzie. 11 listopada to powinien być dzień, kiedy jesteśmy radośni, optymistyczni, kiedy jesteśmy dla siebie braćmi" – mówił z kolei Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.

"Dziś tak jak wtedy, 98 lat temu, stali obok siebie przedstawiciele różnych środowisk, wyznań, narodowości. Ale wszyscy byli razem, tak jak my dziś, musimy być razem przez następne 2-3 lata, do wyborów parlamentarnych. Żeby je wygrać razem. Za dwa lata, wspólnie obchodzić będziemy 100. rocznice odzyskania niepodległości. To będzie nasze wspólne święto i nikomu nie damy go zawłaszczyć" – dodawał przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna.

PJ
Źródlo: 300polityka