Logo
"Ryszard Petru o 7.15 zjadł śniadanie" czyli posłanka Nowoczesnej o najważniejszych wydarzeniach ostatnich dni

fot. Nowoczesna.org

10 lipca 2016 16:05

Joanna Scheuring-Wielgus z partii Nowoczesna była wraz z innymi posłami gościem programu "Śniadania w Trójce", w którym komentowano najważniejsze wydarzenie ostatnich dni – szczyt NATO w Warszawie.

Posłowie, wśród których znalazł się Joachim Brudziński z PiS, Marcin Kierwiński z PO, Marek Sawicki z PSL oraz Marek Jakubiak z ruchu Kukiz'15, Endecja, byli raczej zgodni, co do oceny szczytu NATO. W mniejszym lub większym stopniu podkreślali, że warszawski szczyt należy rozpatrywać w kategorii sukcesu. Nieco odmienne zdanie miała posłanka Nowoczesnej, która dwukrotnie sprawiła, że współgoście programu nie mogli powstrzymać śmiechu:

"Podsumowując ten pierwszy dzień można powiedzieć, że to jest bardzo historyczny szczyt NATO. Jest to sukces Polski w ogóle, ale porażka rządu Prawa i Sprawiedliwości" – mówiła Scheuring-Wielgus, czym rozbawiła pozostałych gości programu. 

"Dziś rano Ryszard Petru o 7.15 miał śniadanie z siedmioma premierami" – co określiła jako jedno z ważniejszych wydarzeń minionych dni. Tutaj również nie obyło się bez reakcji pozostałych posłów w "Śniadaniu w Trójce".

 

Paweł Jaworski
Źródło: Trójka, polskieradio / fot. Nowoczesna.org