Logo
Ryszard Petru w Radiu Szczecin krytykuje ustawę, której nie czytał

fot. Flickr

13 czerwca 2016 15:09

Ryszard Petru był gościem porannej audycji w Radiu Szczecin, w której kolejny raz nie ustrzegł się wpadki. Lider Nowoczesnej najpierw skrytykował projekt ustawy stoczniowej po czym z rozbrajającą szczerością przyznał, że jej nie czytał.

Projekt ustawy stoczniowej był tematem głównym rozmowy, z uwagi na istotę problemu w okręgu szczecińskim. W założeniach projektu znajdziemy między innymi propozycję zwolnień podatkowych dla firm z braży morskiej. Treść dokumentu poznaliśmy na wspólnej konferencji prasowej ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka oraz ministra finansów Pawła Szałamachy. Z ulg i zwolnień podatkowych miałyby skorzystać podmioty produkujące statki. Celem reformy byłaby odbudowa przemysłu stoczniowego w Polsce.

Ryszard Petru stwierdził, że jego zdaniem ustawa nie będzie impulsem dla sektora stoczniowego, ale o konkretach nie chciał mówić ponieważ jak sam przyznał... ustawy nie czytał.

"W parlamencie przepracowaliśmy 150 ustaw w związku z tym mogę szczerze przyznać, że nie jestem w stanie wszystkich czytać.[...] Rolą posła nie do końca jest czytanie ustaw, tylko zrozumienie, co w nich jest. Przewodniczący klubu ma możliwość zapytania ekspertów co o tym sądzą" – mówił lider Nowoczesnej.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Radio Szczecin / fot. Flickr