Logo
Ryszard Petru weźmie pieniądze z 500+. O polityce rządu PiS mówi:"To pełzający bolszewizm"

fot. Wikimedia Commons

4 lipca 2016 17:56

Ryszard Petru w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" przyznał, że mimo wcześniejszej krytyki 500+, weźmie pieniądze w ramach programu.

Lider Nowoczesnej przyznał, że jest w trakcie pobierania pieniędzy z rządowego programu 500+. Wcześniej postulował, żeby wprowadzono kryterium dochodowe. Ryszard Petru przewiduje, że budżet wytrzyma obciążenie przez rok, następnie przejmie pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej, a na końcu czeka nas spektakularny krach.

"Skoro mam do czegoś prawo, to je egzekwuję. I robię to dla zasady. Jeżeli ustala się, że świadczenia może pobrać tylko część ludzi, to ja to respektuję. Ale jeżeli prawo mają wszyscy to dlaczego mam się go sam pozbawiać?" - mówił Petru.

"[...] gospodarka zacznie się wykolejać. Jak przestanie nad nią panować. Już zresztą przestaje. Inwestycje siadły w I kwartale 2016 r. Kaczyński gospodarczo myśli kategoriami lat 30. To szokujące. Jak można mówić, że w gospodarce dzieje się lepiej, a równocześnie zabijać polską przedsiębiorczość likwidacją usług outsourcingowych i zakazem handlu ziemią? To jest pełzający bolszewizm. Ich sposób uprawiania polityki i myślenia o państwie to nacjonalizacja w wersji soft" - dodaje.

 

Paweł Jaworski
Źródło: weekend.gazeta.pl