Logo
Kolejna wpadka Ryszarda Petru. Połączył wysłanie wojsk z... Trybunałem Konstytucyjnym

fot. Wikimedia Commons

22 czerwca 2016 20:00

W programie "Kontrwywiad" gościem Konrada Piaseckiego był lider partii Nowoczesna. Niestety tym razem znów nie ustrzegł się wpadki. Ryszard Petru powiązał wysłanie polskiego wojska na Bliski Wschód z... Trybunałem Konstytucyjnym. 

Rozmowa dotyczyła wniosku dotyczącego odwołania ministra obrony narodowej, którego złożenie zapowiedziała Platforma Obywatelska. Największa partia opozycyjna powoływała się przy tym na znajomość szefa MON z byłym współpracownikiem Służb Bezpieczeństwa - Robertem Luśnią. Wniosek złożony w tym momencie dziwi, ponieważ o tym fakcie wiadomo już od dziesięciu lat.

Na pytanie Konrada Piaseckiego dotyczące związku pomiędzy wysłaniem polskich wojsk na Bliski Wschód a powodzeniem szczytu NATO, lider Nowoczesnej odpowiedział: "Wydaje mi się, że tu chodzi o Trybunał, a nie o...". Taką reakcją zdziwił nawet prowadzącego rozmowę: "Wojska na Bliskim Wschodzie uchroniły rządzących przed Trybunałem? Bardzo logiczna konstrukcja" – ironizował dziennikarz.

W rozmowie poruszono także temat politycznych transferów z Platformy Obywatelskiej do Nowoczesnej. W ostatnich dniach mówiło się nawet o perspektywie przejścia kilkunastu parlamentarzystó, w tym Ewy Kopacz do partii Ryszarda Petru. Na tę chwilę sytuacja jest jednak owiana tajemnicą.

 

Paweł Jaworski
Źródło: RMF FM / fot. Wikimedia Commons