Logo
Ryszard Petru:"Dla nas głównym przeciwnikiem i wrogiem jest PiS"

fot. Paweł Jaworski

10 września 2016 16:49

Trwa kongres partii Nowoczesna, na którym ugrupowanie Ryszarda Petru formułuje ostateczny program. Konwencja potrwa dwa dni i zakończy się w niedzielę przedstawieniem całościowego programu.

"Nasz program powstawał przez kilka miesięcy i był rezultatem wielokrotnych uzgodnień, ustaleń, wysłuchania ekspertów. Trzeba mieć świadomość tego, że świat się zmienia. Patriotyzm powinen łączyć, a nie dzielić. To jest fundament tego jak możemy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami, z tego, że patriotyzm ma 38 milionów twarzy" - mówił Ryszard Petru.

"Każda partia polityczna po wyborach przedstawia program na kolejne lata. Dużo złego się w Polsce dzieje, w związku z czym prezentujemy ten program w pierwszym możliwym terminie. Uważam, że wakacje nie były właściwym momentem do prezentacji tego programu. Ja nie patrzę na to, co robi Platforma Obywatelska czy inne partie polityczne. Dla nas głównym przeciwnikiem i wrogiem jest PiS. Jesteśmy przerażeni postępującym chaosem w państwie – od edukacji przez zdrowie na sądownictwie i gospodarce kończąc. I musimy pokazać Polsce, że nie tylko jesteśmy przeciwko PiS-owi, ale co konkretnie mamy do zaproponowania, bo nie wystarczy być antyPiS-em, totalną opozycją, ale trzeba pokazać perspektywę nowej, lepszej Polski" - podkreślał lider Nowoczesnej.

Paweł Jaworski
Źródło: 300polityka