Logo
Rzepliński mówi o... antypolskiej kontrrewolucji

31 stycznia 2017 09:06

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i", w którym komentowano zmiany, jakie Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić w KRS. Według Andrzeja Rzeplińskiego to... antypolska kontrrewolucja.

"To nie rewolucja, to próba mocno antypolskiej kontrrewolucji i element tej kontrrewolucji. Wszystko jest oparte na kłamstwie, jeżeli chodzi o próbę zniszczenia KRS jako organu stojącego na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Absolutnie te pomysły są niekonstytucyjne i tutaj moi przedmówcy o tym mówili" – podkreślił Andrzej Rzepliński. 

Do zmian w KRS, które wzbudzają wiele emocji w środowisku prawniczym odniósł się także minister Zbigniew Ziobro, który przekonywał, że dzięki temu, premiowani będą uczciwi sędziowie.

"Wszystkie proponowane przez nas zmiany służą obywatelom. Nadzwyczajna kasta – jak sami siebie nazywają – ma przejść do historii. Nadzwyczajna kasta się będzie bronić. Zyskać mają uczciwi sędziowie, których nie brakuje. Te mechanizmy, które wprowadzamy służą temu, by zagwarantować obiektywizm orzekania. Znamy sprawy sędziów na telefon. To się wielu nie podoba i z tym skończymy. Chcemy ograniczyć przywileje „nadzwyczajnej kasty”. Nie było mnie na posiedzeniu KRS, bo wybieram to co jest ważniejsze dla Polaków. Dla Polaków ważniejsze jest działanie, a nie gadanie. Ja działam" – mówił Zbigniew Ziobro na antenie Polsat News.

PJ
Źródło: TVN, Polsat News