Logo
Rzymkowski: "Do dymisji powinna podać się cała Komisja Europejska"

Telewizja Republika

24 czerwca 2016 19:45

Poseł Tomasz Rzymkowski był gościem "Republika na żywo", w którym komentował wyniki referendum w Wielkiej Brytanii. "Do dymisji powinna podać się cała Komisja Europejska, z przewodniczącym Rady Europejskiej oraz panią wysoką komisarz ds. zagranicznych UE". Chwalił także premiera Davida Camerona za jego postawę po ogłoszeniu wyników.

"Wydaje mi się, że może być to efekt domina, Wielka Brytania jest pierwszym klockiem, który się teraz przewrócił, zaraz będą kolejne państwa [...] najwyższy czas dla rządu polskiego, aby rozpocząć negocjacje z krajami naszego regionu, aby stworzyć plan B" - mówił jeden z współzałożycieli Endecji.

"Wielka Brytania robiła co mogła, żeby utrzymać Wielką Brytanię w Unii Europejskiej, zaś Komisja Europejska robiła wszystko, żeby Wielką Brytanię z Unii Europejskiej wyciągnąć" – przekonywał Rzymkowski.

Poseł z uznaniem odniósł się do decyzji Davida Camerona, dotyczącej ustąpienia ze stanowiska premiera Wielkiej Brytanii. 

"David Cameron ma zadatki na męża stanu, z racji na odpowiedzialność jaką podjął i działania jakie zapowiedział, czyli podanie się do dymisji [...] Myślę, że nie jest to koniec politycznej kariery Davida Camerona. Ten jego gest, który wykonał dzisiaj, mam wrażenie, że w sondażach może iść w górę kredyt zaufania do niego" – chwalił brytyjskiego polityka polski parlamentarzysta.

 
Paweł Jaworski
Źródło: Telewizja Republika "Republika na żywo"