Logo
Rzymkowski o Adamie Bodnarze: To byłby dobry rzecznik jakiejś organizacji LGBT, ale nie praw obywatelskich

fot. Endecja

8 września 2016 20:23

Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15, Endecja) był gościem programu "Republika na Żywo" na antenie Telewizji Republika. W programie dyskutowano na temat wniosku o odwołanie Adama Bodnara z funkcji rzecznika praw obywatelskich.

Poseł Rzymkowski zwrócił uwagę, że analiza dotychczasowej działalności RPO wskazuje na duże zaangażowanie wyłącznie w ramach wspierania działalności ruchów LGBT. Podkreślił, że w jego opinii należy odwołać Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich.

"Pan rzecznik opowiada się jednoznacznie nawet nie po lewicowej stronie sceny politycznej, ale wręcz po lewackiej stronie [...] Jego zaangażowanie, którego jeszcze nigdy żaden RPO nie stosował, udział w sporach, sprawach cywilnych, jako strona uczestnicząca, jest skandaliczne. Sytuacja, w której RPO straszy legalnie działające organizacje młodzieżowe tym, że będzie szukał na nich "haka", aby je zdelegalizować, bo działają zgodnie z prawem, jest skandaliczna" – mówił Tomasz Rzymkowski – jeden z współtwórców Endecji.

"To jest skomplikowana sprawa, bo w kuluarach sejmowych kilkanaście godzin wcześniej było słychać o znacznie poważniejszym wniosku o odwołanie RPO, które miał złożyć Klub Parlamentarny PiS. Inicjatywa prezesa Ruchu Narodowego, posła niezrzeszonego, który posiada tylko jeden głos na 460 posłów. Mam wrażenie, że nie osiągnie swojego rezultatu. Wymagana liczba podpisów 35 posłów nie zostanie przez niego uzbierana" – ocenił szanse Rzymkowski.

PJ
Źródło: Telewizja Republika