Logo
Rzymkowski: Serial wokół TK z tragifarsy przechodzi w groteskę. Poseł proponuje rozwiązanie sporu

fot. Tomasz Rzymkowski / Facebook

9 czerwca 2016 08:36

"Cały ten serial wokół Trybunału Konstytucyjnego z takiej tragifarsy wchodzi w tej chwili w groteskę." Według posła Kukiz'15 i współzałożyciela Endecji problemu jaki powstał wokół Trybunału Konstytucyjnego nie da się rozwiązać ustawą. 

"Przyczyną choroby ustrojowej państwa polskiego jest Konstytucja. Dopóki nie zmienimy kilku przepisów Konstytucji, dopóki nie odblokujemy Trybunału Konstytucyjnego to nawet najlepsza ustawa nie zakończy sporu" - mówił w programie Sygnały Dnia.

Prawo i Sprawiedliwość propnuje obecnie rozwiązanie, które na początku postulował Tomasz Rzymkowski. Pomysł obejmuje zwiększenie liczebności Trybunału Konstytucyjnego do 18 sędziów. Za takim rozwiązaniem sporu prawdopodobnie opowiedziałby się klub Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz'15. Problem w tym, że zarówno Nowoczesna jak i Platforma Obywatelska głosowaliby przeciwko proponowanej ustawie.

Współzałożyciel Endecji przypomniał, że to Platforma Obywatelska rozpoczęła "serial związany z Trybunałem Konstytucyjnym", ponieważ posłowie ówczesnej koalicji przegłosowali w Sejmie ustawę o TK. Jak pokazała przyszłość, gra zakończyłem się patem. Poseł Tomasz Rzymkowski zapelował do polityków PO by poparli jego pomysł rozwiązania sporu.

Gość "Jedynki", zwrócił uwagę, że w obecnej sytuacji powinniśmy zająć się deregulacją prawa, obniżeniem podatków, ułatwieniami w pozyskiwaniu środków unijnych ponieważ "Polacy oczekują czegoś więcej niż jałowego sporu"

 

Paweł Jaworski
Źródło: Sygnały Dnia / fot. Tomasz Rzymkowski / Facebook