Logo
Sawczenko apeluje do Putina: nie morduj swoich ludzi

wikipedia.org

27 maja 2016 17:30

Nadija Sawczenko zwróciła się do Władimira Putina z apelem, by „odczepił się od Ukrainy i innych państw” i przestał mordować swoich ludzi. Kobieta zadeklarowała również, że nie wyklucza możliwości kandydowania na prezydenta Ukrainy i zapowiedziała swoją wizytę w Warszawie.

Ukraińska lotnik dwa dni temu zwolniona została z rosyjskiego więzienia. Podczas konferencji prasowej zadeklarowała dziennikarzom swoją gotowość do kandydowania na urząd prezydenta. Podkreśliła jednak, że stanie się tak, jeśli zechcą tego Ukraińcy – sama najbardziej lubi latać samolotem, ale jeśli zaistnieje potrzeba, to przejdzie także i tę drogę i będzie pracować z pełnym oddaniem. Nadija Sawczenko zwróciła się także do Władimira Putina z apelem, aby „odczepił się od Ukrainy i innych państw”, kierując doń następujące słowa: „Zostań w swoim carstwie, ale nie morduj swoich ludzi, nie znęcaj się nad Rosjanami. Żyj godnie jak człowiek i daj żyć innym”.

Sawczenko podziękowała wszystkim, którzy domagali się jej uwolnienia, w tym również Polakom. Kobieta zapowiedziała, że w najbliższym czasie planuje odwiedzić Warszawę.

 

 

NPo

Za: http://wiadomosci.wp.pl/