Logo
Schetyna cieszy się z upomnień Komisji Europejskiej. "KE nie dała się nabrać polityce PiS"

fot. Wikimedia Commons

28 lipca 2016 10:34

Grzegorz Schetyna oraz Rafał Trzaskowski komentowali na konferencji prasowej w Sejmie opinię Komisji Europejskiej w sprawie sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. "Komisja Europejska nie dałą się nabrać polityce PiS" – mówił.

"Odczuwamy deja vu, bo po raz kolejny ostrzegamy, że polski rząd, prezydent, politycy PiS powinni wyciągać wnioski i prowadzić odpowiedzialną politykę, nie narażając naszego kraju na skutki i konsekwencje swoich niemądrych działań, łamania prawa, Konstytucji. Po raz kolejny przechodzimy do następnego etapu. Te sygnały, ten sygnał jest bardzo konkretny i bardzo twardy, te sygnały z Brukseli" – podkreślał przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

"KE nie dała się nabrać polityce PiS-u, całemu temu festiwalowi pisania nowej ustawy. Więcej, dodaje także i pokazuje inne ustawy, które łamią prawo, pokazują, że praworządność w Polsce jest tylko z nazwy. Cały system funkcjonowania państwa PiS jest niezgodny z prawem i Konstytucją. Dlatego powtarzamy: eskalacja takich zachowań będzie w dalszym ciągu uderzać w reputację naszego kraju i w dobrą o nim opinię. My po podpisaniu tej ustawy przez prezydenta, natychmiast zgłosimy ją do TK" – mówił.

"Żarty się niestety kończą, bo jeżeli w 3 miesiące te rekomendacje nie zostaną wcielone w życie, jeżeli nie zostaną potraktowane poważne, to możemy mieć do czynienia z inicjacją art. 7, czyli wnioskiem KE o to, żeby rozpocząć całą procedurę, a to by było bardzo źle, bo na końcu tej procedury są sankcje" – dodawał Rafał Trzaskowski.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Sejm