Logo
Schetyna na konferencji prasowej w związku z akcją CBA w urzędach marszałkowskich

fot. Wikimedia Commons

17 czerwca 2016 18:53

Lider Platformy Obywatelskiej określił akcję Centralnego Biura Antykorupcyjnego jako "zastraszanie samorządowców". Na konferencji prasowej w Kielcach Grzegorz Schetyna zwrócił się także do samorządowców: "Nie dajcie się zastraszyć tym niegodnym metodom".

"16 czerwca to symboliczny dzień, bo rozpoczęła się wojna państwa PiS, tego rządu, z samorządami. Na razie z urzędami marszałkowskimi, ale chodzi o systemową walkę z władzą, która jest niezależna od władzy PiS-u, która tę niezależność pokazuje i chce ją chronić" – mówił Schetyna.

"Nie zaakceptujemy takiej metody. Będziemy bardzo twardo stać przy niezależności podmiotowości samorządu. Będziemy bardzo wyraźnie dbać o to, by obywatele mogli decydować o tym, kto reprezentuje ich interesy w gminie, powiecie, województwie. Nie pozwolimy na to, by centralizacja polegała na tym, że cała władza jest skupiona w jednych rękach. I to nawet nie są ręce pani premier, czy pana prezydenta, a prezesa Kaczyńskiego, prezesa PiS" – dodawał.

"Nie dajcie się zastraszyć tym niegodnym metodom. To Wy jesteście prawdziwymi patriotami, to dzięki Waszej pracy możemy być dzisiaj dumni z polskich osiągnięć. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że inne kraje czerpią do dziś wzory z naszej skutecznej reformy samorządowej państwa i jego mądrej decentralizacji. To Wy stanęliście w obronie niezależności Trybunału Konstytucyjnego. Polska lokalna musi pozostać wolna i samorządna!" – zwrócił się z apelem do samorządowców.

 

Paweł Jaworski
Źródło: RMF FM / fot. Wikimedia Commons