Logo
Schetyna ośmieszony przez redaktora. Skrytykował własny program [WIDEO]

fot. Wikimedia Commons

16 września 2016 07:53

Platforma Obywatelska nie ma dobrej passy. Grzegorz Schetyna w RMF FM skrytykował program własnej partii, który zaprezentowała przed wyborami, myśląc, że redaktor cytował projekt zmian proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

"Na razie mamy dyskusję na temat tego, jak wyglądać powinna polska szkoła. Pomysły są różne. Jak się podoba panu taka oto propozycja: likwidacja testu szóstoklasistów. Zniesiemy powszechne, obowiązkowe egzaminy zewnętrzne na zakończenie szóstej klasy. Sprawdzanie mocnych i słabych stron uczniów będzie się odbywało w inny sposób - losowo wybrane 10 proc. szkół będzie organizować sprawdziany" − pytał Maciej Zaborski.

"Nie wierzę w takie eksperymenty. Nie wierzę w losowe wybieranie szkół. Uważam, że - ja też jestem trochę wychowany w innym modelu edukacji, bo chodziłem do ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum. Ja nie mówię, że to był zły system, ale uważam, że teraz odejście, likwidacja gimnazjów, uderzenie w ten typ szkoły, zaszkodzi" − zdecydowanie odpowiedział Grzegorz Schetyna.

"Ale wie pan czyj to jest pomysł? Skąd ten cytat, który przytoczyłem? [...] Program Platformy Obywatelskiej, 2015 rok, przed wyborami" −  skwitował Zaborski.

"No tak, ale nie ma tego projekty na stole" − próbował ratować się przewodniczący PO.

"To jest pomysł Platformy Obywatelskiej, panie przewodniczący!" − podkreślił dziennikarz.

"No dobrze, tylko że uważam, że w takiej sytuacji dzisiaj to nie jest problem losowego szukania szkół, tylko walki o ochronę gimnazjum i o to, żeby nie likwidować wieluset szkół, nie dopuścić do zwolnienia 45 tysięcy ludzi, także nauczycieli" − mówił wyraźnie niepocieszony Grzegorz Schetyna.

Paweł Jaworski
Źródło: RMF FM