Logo
Schetyna oszalał? "Będziemy blokować mównicę, jeśli Kuchciński otworzy nowe posiedzenie Sejmu! "Kaczyński musi liczyć się z konfrontacją"

9 stycznia 2017 21:13

Platforma Obywatelska nie składa broni. Partia Grzegorza Schetyny deklaruje, że nie odpuści i nie wyjdzie z Sejmu, a w razie potrzeby może ubiec się do bardziej radykalnych rozwiązań. Czy to wypowiedzenie wojny partii rządzącej? 

Jesteśmy gotowi do wszystkich wariantów! - deklarował Grzegorz Schetyna w rozmowie z tvn24 („Fakty po Faktach”). To zapowiedź dalszego okupowania sali obrad w Sejmie.

Szef PO krytykuje dzisiejsze postanowienia na linii PiS - Nowoczesna. Schetyna nie wyklucza, że posłowie Platformy będą blokować środowe posiedzenie Sejmu. - Jeżeli będzie uważał i starał się nas przekonać, że tamto posiedzenie budżetowe zostało zakończone dalszym posiedzeniem Sejmu, to oczywiście, że tak! (…) My tam [na mównicy - red.] jesteśmy. Chyba, że będzie taka sytuacja, że marszałek Kuchciński powie, że kontynuujemy 33. posiedzenie i przechodzimy do poprawek budżetowych - deklaruje Schetyna. 

Dlaczego jako szef największej partii opozycyjnej mam akceptować łamanie prawa? (…) Nie jesteśmy opozycją, która chce rozróby, ale szacunku do prawa! - zarzeka się polityk. 

Na koniec skwitował - Kaczyński musi liczyć się z konfrontacją. (…) i chcę to bardzo jasno, wyraźnie powiedzieć! 

To zapowiedź twartej konfrontacji czy akt bezradności Platformy? 

źródło: wpolityce.pl
BS