Logo
Schetyna: Trzymam kciuki za Kijowskiego

5 stycznia 2017 13:19

Grzegorz Schetyna skomentował doniesienia prasowe dotyczące finansowania firmy należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony. Pieniądze ze składek członków Komitetu Obrony Demokracji miały trafiać na prywatne konta lidera KOD. O sprawie informowały wczoraj media.

"Kwestia finansowania, jeszcze w takiej organizacji jak KOD, w tym wypadku Mateusz Kijowskiego, musi być transparentna, przeźroczysta. To oczywiste, szczególnie, że pieniądze pochodzą z darowizn ludzi, sympatyków, tych, którzy uczestniczyli w wielu demonstracjach ostatnich miesięcy. Liczę, że Kijowski, trzymam za niego kciuki, żeby w sposób otwarty, transparentny opisał i wyjaśnił, odpowiedział na pytania i wyjaśnił te wszystkie trudne dla siebie kwestie" – mówił polityk Platformy Obywatelskiej.

"To nie jest ważne, czy trwa kampania czy nie. Standardy w finansowaniu nie tylko inicjatyw politycznych, ale także polityków czy osób zaangażowanych w działalność publiczną i poniekąd polityczną, bo KOD zajął ważne miejsce na polskiej scenie politycznej to finansowanie musi być przejrzyste i transparentne. To nie ważne, czy trwa kampania. Życzę, żeby w sposób oczywisty, nie tylko w strukturach KOD-u, na spotkaniach, ale także opinii publicznej, Kijowski mógł wyjaśnić przyczyny i powody oraz zakres funkcjonowania tych relacji między jego spółką a strukturami KOD czy firmami informatycznymi" – mówił przewodniczący PO.

"Trzymam za niego kciuki i życzę mu, żeby udało mu się wszystko otworzyć i pokazać, bo zawsze jest tak, że w polityce takie momenty mają wpływ na politykę i na obecność ludzi w polityce" – dodał Grzegorz Schetyna.

PJ
Źródło: Polsat News