Logo
Scheuring-Wielgus: Prowincjonalny konserwatyzm nie ma nic wspólnego z wartościami chrześcijańskimi, o które kiedyś wspólnie walczyliśmy

fot. nowoczesna.org

14 listopada 2016 14:12

Joanna Scheuring-Wielgus na konferencji prasowej przekonywała, że PiS realizuje politykę konserwatywno-narodowo-socjalistyczną. Według posłanki ugrupowania Ryszarda Petru odniosła się także... do wartości chrześcijańskich, o które jej zdaniem - walczyła.

 Socjalistyczna dlatego, ponieważ PiS wydaje pieniądze, których nie ma, ale to my i nasze dzieci, będziemy płacili za te długi. Nacjonalistyczna, bo w sposób ordynarny, PiS chce zawłaszczyć naszą narodowość, nasze polskie symbole, które należą do 39 mln Polaków, a nie tylko do PiS. To promowanie kibolstwa i wulgarnych osiłków jako patriotów. Ostatnio mieliśmy tego przykład, kiedy prezes Jarosław Kaczyński, składał kwiaty wspólnie na narodowcami i z nacjonalistami. To również bardzo prowincjonalny konserwatyzm, który nie ma nic wspólnego z wartościami chrześcijańskimi, o które kiedyś wspólnie walczyliśmy –  mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.

PJ
Źródlo: Telewizja Republika