Logo
ŚDM: Sama dekoracja Krakowa będzie kosztować 700 tysięcy zł!!!

www.commons.wikimedia.org

14 maja 2016 21:28

Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie powiedział: "Chcemy pokazać, że Kraków żyje tą imprezą. Dekoracja miasta będzie kosztowała ponad 700 tysięcy złotych, a zajmą się nią trzy różne firmy wyłonione w przetargu”. Zostało przygotowanych: 2700 flag i ponad 700 drogowskazów dla pielgrzymów zostanie zamontowanych w Krakowie na czas Światowych Dni Młodzieży.

„Głównym zadaniem dekoracji ma być zbudowanie nastroju Światowych Dni Młodzieży wszystkim podróżnym. Chcemy też, by pielgrzymi bez problemu potrafili się w mieście odnaleźć” – stwierdził Pyclik.

„Wjeżdżających do miasta witać będą duże podświetlane billboardy z hasłem: Are you ready? Co będzie nawiązaniem do oficjalnego teledysku promującego ŚDM. W siedmiu punktach miasta - m.in. na rondzie Matecznego, obok Centrum Kongresowego ICE i na rondzie Kocmyrzowskim - umieszczone zostaną ogromne kostki, tzw. cuby, prawdopodobnie z wizerunkiem Franciszka i młodych (podobne do tych, jakie zostały użyte podczas niedawnych mistrzostw Europy w piłce ręcznej - właśnie część z nich ma zostać wykorzystana ponownie)”.

Na ulicach zostaną ustawione drogowskazy z informacją jak poruszać się po Krakowie.

Na 33 ulicach, m.in. na słupach i latarniach, rozwieszone zostaną flagi w kolorach ŚDM: białym, żółtym, czerwonym i niebieskim, z logotypami miasta i województwa oraz z wizerunkami św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny.

Dekoracje będą montowane systematycznie od początku czerwca i będą zdobić miasto do sierpnie.

„Prace zostały rozdzielone na trzy zadania, które zrealizują trzy różne firmy. Pierwsze to dostarczenie i montaż 2700 flag, co kosztować będzie 486 tysięcy złotych. Zadanie drugie obejmuje montaż kostek i oklejenie billboardów - za 62 tysiące złotych, a trzecie - wykonanie i instalację drogowskazów, za co miasto zapłaci 180 tysięcy złotych”- informował Pyclik.

paw

Źródło: www.rmf24.fm