Logo
Sejm głosował nad odroczeniem obrad... do grudnia. Wniosek złożył poseł Borys Budka z PO

fot. Paweł Jaworski / Prosto z Mostu

10 czerwca 2016 19:13

Nad nietypowym wnioskiem głosowano dziś na 20. posiedzeniu Sejmu RP. Poseł Borys Budka złożył wniosek formalny o odroczenie obrad Sejmu aż do grudnia.  

"Zdemolowaliście TK w grudniu ubiegłego roku. Doprowadziliście do paraliżu tylko po to, by móc uchwalać tego rodzaju przepisy, by moc demolować polski ustrój rolny, zdemolować służbę publiczną, policję, by teraz móc inwigilować obywateli i wreszcie, by zabrać się za wymiar sprawiedliwości, by zmienić stan spoczynku sędziów, by tak pokierować Krajową Radę Sądownictwa, by waszych przedstawicieli był więcej" – mówił polityk Platformy Obywatelskiej.

"Jak dodawał, PiS dąży do tego, aby w grudniu spełnił się sen jednego z posłów, żeby przejąć Trybunał Konstytucyjny. Dlatego panie marszałku ten wniosek jest zasadny, ponieważ uczyniliście z TK wroga nr 1. Pan prezes uczynił z prezesa Rzeplińskiego wroga nr 1 i to właśnie na grudzień czekacie" – przekonywał.

Marszałek Kuchciński poddał wniosek pod głosowanie. Odroczenie obrad do grudnia poparło 149 posłów, 24 posłów wstrzymało się od głosu a za odrzuceniem głosowało 246 posłów.