Logo
Senat przyjął budżet bez poprawek. Kaczyński: blokowanie mównicy to poważne przestępstwo

11 stycznia 2017 18:24

 Senat bez poprawek przyjął ustawę budżetową na 2017 rok. W głosowaniu wzięło udział 61 senatorów, za było 59, przeciw – 2, nikt nie wstrzymał się od głosu. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Jeszcze przed posiedzeniem usunięcia z porządku obrad Senatu punktu dotyczącego budżetu chciała Platforma Obywatelska. Wniosek formalny w tej sprawie składał senator Bogdan Klich. Polityk przekonywał, że szereg ekspertyz wskazuje na nielegalność przyjęcia przez Sejm spornych ustaw.

Po głosowaniu w Senacie głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Chciałem podziękować wszystkim – Senatowi, panu marszałkowi i wicemarszałkom (Senatu), wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że budżet został uchwalony, że cały ten zamysł, żeby Polacy zostali pozbawieni tego wszystkiego, co uzyskali w ostatnim roku – 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, Mieszkanie Plus, (...) że ten zamysł się całkowicie nie powiódł" - powiedział.

Kaczyński odniósł się także do przedłużającego się protestu opozycji w Sejmie. Poinformował, że jeśli posłowie  będą nadal blokować salę plenarną, mogą wobec nich zostać podjęte „odpowiednie działania”. Podkreślił, że ich czyny to bardzo poważne przestępstwa przeciwko państwu.

 

MR

źródło: tvp.info