Logo
Siemoniak oskarża Gronkiewicz-Waltz. "Odpowiedzialność ponosi prezydent Warszawy"

31 stycznia 2017 21:06

"Jasne jest, że odpowiedzialność polityczną za reprywatyzację w stolicy ponosi prezydent Warszawy" – powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej na antenie radia RMF FM. 

"Powiedziałem, że to nie może być tak, że jedyną twarzą sprawy dzikiej reprywatyzacji będzie Hanna Gronkiewicz-Waltz – bo to zaniechania kolejnych ekip, inni prezydenci. Niech prokuratura, niech organa to wyjaśniają i zobaczymy, kto na tym skorzystał. Ja jestem za tym – mówiłem o tym też publicznie – żeby ujawnić wszystko: nazwiska, kamienice, adresy, wartości" - dodał jednak po chwili, nieco osłabiając moc oskarżenia wobec prezydent Warszawy.

Dopytywany o wyciągnięcie konsekwencji politycznych wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz, Siemoniak unikał konkretnej odpowiedzi. "Można się było spodziewać, że jakieś konsekwencje będą wyciągane – I zobaczymy. Mimo wszystko obowiązuje też jeszcze domniemanie niewinności, więc ja wolę poczekać, zanim kogoś tutaj osądzę – ja tych osób kompletnie nie znam, nie mam z nimi nic wspólnego" - próbował kluczyć Siemoniak.

 

MR

żródło: RMF FM, niezalezna.pl