Logo
Sienkiewicz redaktorem prowadzącym „Newsweek Historia”

15 sierpnia 2016 15:12

Jak informuje tygodnik „Wprost”, Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, został redaktorem prowadzącym w miesięczniku „Newsweek Historia” i będzie publikował artykuły w tygodniku „Newsweek Polska”.

Na stanowisku redaktora prowadzącego Sienkiewicz zastąpił  Łukasza Małachowskiego. Jak dowiedział się tygodnik "Wprost", Sienkiewicz w redakcji "Newsweeka" pojawił się w minionym tygodniu i był tam bardzo aktywny. Dla byłego ministra nie będzie to pierwsza praca związana z branżą medialną. W przeszłości był m.in. stałym współpracownikiem "Tygodnika Powszechnego", ponadto publikował m.in. w "Dzienniku", "Finacial Times", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". W 2012 roku Sienkiewicz był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii "publicystyka".

Bartłomiej Sienkiewicz od lutego 2013 roku do września 2014 roku pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych. Odszedł po tym, jak „Wprost” opublikował jego podsłuchaną rozmowę z ówczesnym prezesem NBP Markiem Belką, w której stwierdził m.in., że w niektórych sytuacjach państwo polskie „istnieje tylko teoretycznie” oraz ostro skrytykował państwową spółkę Polskie Inwestycje Rozwojowe.

Natalia Wiślińska

Źródło: Wprost.pl