Logo
Sienkiewicz: za moich czasów nie inwigilowano dziennikarzy

wikipedia.org

16 maja 2016 09:36

 

Goszczący w programie "Cztery strony" TVP Info były minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz zdecydowanie zaprzeczył by za jego kadencji dochodziło do przypadków nielegalnego inwigilowania dziennikarzy.

Bartłomiej Sienkiewicz pełniący w latach 2013–2014 funkcję ministra spraw wewnętrznych i koordynatora służb specjalnych całkowicie odpiera wszelkie zarzuty o inwigilowanie 52 prawicowych dziennikarzy jakie podczas środowego audytu wysunął m.in wobec Sienkiewicza Mariusz Kamiński. Obecny koordynator służb specjalnych zarzuca politykom poprzedniej ekipy koalicyjnej działania przeciwko przedstawicielom mediów.

Tymczasem Sienkiewicz twierdzi, że ubiegłotygodniowy audytu PiSu to w rzeczywistości eksplozja propagandowa wymierzona w rząd PO-PSL. Dodał również, że nielegalnej inwigilacji dopuszczano się tylko i wyłącznie za czasów pierwszych rządów PiS.

Za moich czasów nie było przypadków nielegalnego inwigilowania dziennikarzy. I z tego, co wiem, czynności wobec osób uprawiających ten zawód były przypadkami związanymi z oficjalnymi śledztwami prokuratury. A czynności podejmowane wobec osób w ramach śledztw to zupełnie inna historia- mówił były szef MSW.

Sienkiewicz odniósł się także do zapowiedzi Ruchu Narodowego, który chce postawić byłego ministra przed Trybunałem Stanu za  „rozbijanie patriotycznych manifestacji oraz podpalanie budki pod ambasadą rosyjską" co w konsekwencji doprowadzić miało do "zdyskredytowania środowisk narodowych". Zdaniem byłego szefa MSW prawdziwą satysfakcją byłoby stawienie się przed Trybunałem Stanu za ściganie bandytów.

W Polsce nie ma prowokacji organizowanych przeciwko demonstrantom. To wymysł ludzi, którzy ponieśli konsekwencje za działania chuligańskie. A tymczasem teraz człowiek, który skopał policjanta ma zawieszone wykonywanie kary. Kto jest ważniejszy: chuligan-recydywista czy skopany policjant? Wydaje mi się, że teraz ten pierwszy – stwierdził Sienkiewicz.

C.

 

za:tvpinfo