Logo
SKANDAL! Prezydent Wrocławia: Nienawidzę piep****nych nacjonalistów. Społeczeństwa muszą się z niego obmyć

Bauman i Dutkiewicz / fot. youtube.com

6 grudnia 2016 10:32

Cywilizowani ludzie się myją. Społeczeństwa powinny obmywać się z nacjonalizmu. Nienawidzę piep****nych nacjonalistów - mówił podczas spotkania z użytkownikami Twittera prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewcz. Ten sam, który na uniwersytetach honoruje komunistów.

Na pytanie, czego nie lubi we Wrocławiu, Dutkiewicz odpowiedział zdecydowanie: "nienawidzę piep****nych nacjonalistów". Prezydent Wrocławia do zobrazowania swojej zoologicznej nienawiści użył barwnej metafory: "Pot jest rzeczą ludzką. Jak się człowiek poci to potem cuchnie. Tylko, że cywilizowani ludzie się myją. Społeczeństwa powinny się obmywać z nacjonalizmu".

Dutkiewicz powołał się na incydent spalenia kukły Żyda we Wrocławiu przez Piotra Rybaka. Sąd w pierwszej instancji skazał go na 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia. 

Dutkiewiczowi nie przeszkadzają natomiast przefarbowani komuniści na państwowych uczelniach. W 2013 r. na Uniwerystecie Wrocławskim wykład wygłosił prof. Zygmunt Bauman, obecnie szanowany na świecie socjolog, a w latach 50. członek Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i agent tzw. Informacji Wojskowej. Oba te organy są odpowiedzialne za masowe represje żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy nie zgadzali się na stalinowski reżim. Bauman odpowiedzialny był m.in. za propagandę "polityczno-wychowawczą".

Wykład został zakłócony przez grupę narodowców. Prezydent Wrocławia, który zresztą był obecny na prelekcji, powiedział, że w jego mieście nie będzie tolerancji dla "nacjonalistycznej hołoty". 

źródło: tvn24.pl

N.